W Pradze z plecakiem

Praga jako stolica Republiki Czeskiej stanowi główny punkt turystyczny tego kraju. Dlatego też przybywają do niej rzesze turystów z różnych stron świata, ciekawych tego co kryje w sobie to szczególne miasto.

Tajemnicą poliszynela jest, że Praga słynie z zabytków, które stanowią jej prawdziwy dobytek kulturalny. Głównie z tego względu miasto zostało wciągnięte na listę UNESCO i uznane za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Do najważniejszych zabytków stolicy Czech należy serce miasta, czyli Stare Miasto wraz z Ratuszem i słynną wieżą zegarową Orloja służącą miastu już od 600 lat i dającej niezwykłe przedstawienie składające się z figurek apostołów i innych rzeźb ruchomych

Można powiedzieć, że miasto niemal o każdej porze roku tętni życiem, choć zdecydowanie największe tłumy przyciągają do Pragi w okresie wakacyjnym. Niemal na każdym kroku można tutaj spotkać turystów, czy to na Moście Karola, czy przechadzających się po Ogrodach Zamkowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w barokowy Kościół św. Mikołaja, uważany za najpiękniejszy tego rodzaju obiekt w Pradze.
Wycieczkę do Pragi zdecydowanie rozpocząć należy od znalezienia noclegu.W sezonie wysokim przypadającym na okres wakacyjny zdecydowanie trzeba zarezerwować miejsce ze stosownym wyprzedzeniem, inaczej hotel, czy hostel w Pradze może okazać się niedostępny.

Praga to jedno z niewielu miast Europy, które będąc stolicą, jednocześnie cieszą się tak swoistym klimatem. Na każdym rogu można tu zobaczyć urocze kawiarenki, czy spróbować pysznego regionalnego jedzenia, które jeszcze bardziej pozwala zakochać się w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *