Wakacje w Pradze

Praga uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy, dlatego też wciągnięta została na listę UNESCO. Nic więc dziwnego, że w sezonie wakacyjnym miasto zostaje dosłownie oblężone przez zwiedzających, którzy podziwiają tutejsze zabytki i upajają się panującym tu klimatem.

Praga, nazywana także miastem setek wież, jest prawdziwą perełką kulturalną pod względem zabytków. Jeden dzień zdecydowanie nie wystarczy, aby zobaczyć wszystko, zatem do Pragi należy przyjechać na dłużej. Do zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć zdecydowanie należy most Karola mający ponad 0,5 km. Po obu stronach mostu znajdują się zabytkowe wieże, na szczyt których turysta może się dostać. Szczególnie poleca się spacer po moście o zmroku, przy pięknym oświetleniu z widokiem na całe, tętniące życiem miasto.
Będąc w Pradze koniecznie odwiedzić trzeba Zamek Królewski w słynnej dzielnicy Hradczany, która słynie z pięknych i zabytkowych kamieniczek i pałacyków. W dzielnicy tej ukryta jest niezwykle urokliwa uliczna, zwana Nowym Światem, która jest na ogół mniej zatłoczona niż inne najpiękniejsze praskie uliczki, dlatego można tutaj nieco odetchnąć od wszędobylskich tłumów i napić się kawy w jednej z tutejszych kawiarni.

Nie sposób przytoczyć wszystkie miejsca warte zobaczenia w tym niezwykłym mieście. Zdecydowanie jednak trzeba zostać tutaj dłużej, wynajmując hotel, czy hostel w Pradze taki jak HostelPraha. Tylko w ten sposób można zaczerpnąć z wycieczki do stolicy Czech jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *